Szkolenie online: Prawo pracy 2023

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: tel.: (12) 66-15-335, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prelegent: Agnieszka Bagieńska-Petryka - radca prawny, specjalizuje się w prawie pracy, prawie spółek, prawie korporacyjnym, prawie rodzinnym i spadkowym. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kopernika w Toruniu. Od stycznia 2000 r. jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w środowisku korporacyjnym, a także obsługując indywidualnych klientów. Prowadzi własną kancelarię Petryka Kancelaria Prawna – świadcząc pomoc prawną dla przedsiębiorców i klientów indywidualnych. Specjalizuje się w prawie pracy. Autorka licznych publikacji prasowych oraz uczestniczka audycji radiowych (m.in. PolskieRadio.pl, INFOR.pl, pulsHR.pl, GazetaPrawca.pl.

 

W szczególności zmiany w Kodeksie pracy i przepisach o ubezpieczeniu społecznym wprowadzane w związku z obowiązywaniem dyrektyw unijnych:  Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów, przyjęte przez Rząd 10 stycznia 2023 r.

 

Termin szkolenia: 09.03.2023, godz. 9:30 – 14.00

Cena szkolenia: 349 zł  + 23% VAT/os.

 

Program szkolenia

Zmiany w urlopach rodzicielskich/nowe urlopy/zwolnienia od pracy dla pracowników

 1. Nowość urlop opiekuńczy - 5 dni w roku kalendarzowym – warunki jego otrzymania.
 2. Zmiany w urlopach rodzicielskich – 9 tygodni tylko dla ojca dziecka.
 3. Skrócenie okresu na skorzystanie z urlopu ojcowskiego.
 4. Zmiany w urlopach wychowawczych w zakresie obniżonego wymiaru czasu pracy.
 5. Zmiany w zakresie ochrony przed rozwiązaniem umowy o pracę kobiet w ciąży, w okresie urlopu macierzyńskiego, w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie części urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego, urlopu rodzicielskiego oraz wniosku o elastyczną organizację pracy.
 6. Nowość - elastyczna organizacja pracy dla pracowników opiekujących się dzieckiem do ukończenia 8-mego roku życia.
 7. Zmiany w zasiłkach macierzyńskich – zasady obliczania.
 8. Nowe zwolnienie od pracy dla pracownika w wymiarze 2 dni z powodu działania siły wyższej, w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem.

Zmiany w zakresie zawierania i rozwiązywania umów o pracę/informacji o warunkach zatrudnienia. Obowiązek uzasadnienia wypowiedzenia umowy na czas określony.

 1. Zmiany w zakresie zawierania umów o pracę na okres próbny.
 2. Wprowadzenie zasady zależności między okresem trwania umowy na okres próbny a okresem trwania umowy na czas określony.
 3. Zmiany w zakresie treści umów o pracę, ze szczególnym uwzględnieniem umów o pracę na czas określony oraz umów o pracę na okres próbny.
 1. Nowe uprawnienia dla pracownika zatrudnionego na czas określony do wystąpienia do pracodawcy z wnioskiem o zmianę rodzaju pracy, zmianę rodzaju umowy o pracę na umowę na czas nieokreślony lub o zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy wraz z obowiązującym pracodawcę zakazem rozwiązania umowy pracę z pracownikiem który wystąpił z takim wnioskiem z powodu jego złożenia.
 2. Rozszerzona informacja o warunkach zatrudnienia. Szczegółowe informacje.
 3. Zmiany w zakresie informacji o warunkach zatrudnienia przekazywanej pracownikowi lub współpracownikowi/zleceniobiorcy wyjeżdżającemu do pracy za granicę na okres dłuższy niż kolejne 4 tygodnie.
 4. Obowiązek uzasadniania przez pracodawcę wypowiedzenia umów o pracę zawartych na czas określony.

Polityka szkoleniowa – obowiązek jej w wprowadzenia przez każdego pracodawcę

 1. Nowy obowiązek pracodawcy dotyczący przeprowadzania szkoleń dla pracowników zagwarantowanych w regulacjach wewnętrznych pracodawcy, szkoleń obowiązkowych lub szkoleń odbywanych na polecenie szefa w godzinach pracy a w przypadku przeprowadzania takich szkoleń poza godzinami pracy – czas uczestniczenia w nich wlicza się do czasu pracy.
 2. Obowiązek przyjęcia przez każdego pracodawcę polityki szkoleniowej obowiązującej w firmie niezależnie od liczby zatrudnianych pracowników.

Dodatkowe badania medycyny pracy

 

 1. Wprowadzenie do kodeksu pracy uprawnień dla pracowników do skierowania ich do programu zdrowotnego lub programu polityki zdrowotnej, w związku z przeprowadzaniem wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich.
 2. Nowe obowiązki pracodawców dotyczące ponoszenia kosztów nieobecności pracowników w pracy w związku ze skierowaniem ich do programu zdrowotnego lub programu polityki zdrowotnej.
 3. Nowe obowiązki pracodawców związane ze zwrotem kosztów przejazdu i wypłaty diet w związku z koniecznością wykonania przez pracownika dodatkowych badań.

Wprowadzenie pracy zdalnej do Kodeksu pracy – przepisy przyjęte przez Sejm  i zaakceptowane przez Senat

 1. Procedura wprowadzenia pracy zdalnej w firmie.
 2. Zasady ustalenia świadczenia pracy w sposób zdalny – kiedy na podstawie polecenia pracodawcy a kiedy na podstawie porozumienia ?
 3. Kiedy pracodawca będzie musiał uwzględnić wniosek pracownika dotyczący wykonywania pracy w sposób zdalny ?
 4. Czy pracownik będzie mógł pracować zdalnie z dowolnego miejsca ?
 5. Sposób ustalenia zasad wykonywania pracy zdalnej u pracodawcy.
 6. Pokrywanie przez pracodawcę kosztów pracy zdalnej.
 7. Obowiązek wprowadzenia przez pracodawcę procedury ochrony danych osobowych.
 8. Przeprowadzanie przez pracodawcę kontroli wykonywania pracy zdalnej.
 9. BHP a praca zdalna.
 10. Praca zdalna świadczona okazjonalnie – do 24/30 dni w roku kalendarzowym – zasady jej świadczenia.

 

Wprowadzenie możliwości przeprowadzania przez pracodawcę prewencyjnych kontroli trzeźwości pracowników i osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych

 

 1. Zasady wprowadzenia przez pracodawcę kontroli trzeźwości pracowników a także osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych oraz prowadzących działalność gospodarczą.
 2. Konsekwencje stwierdzenia nietrzeźwości pracownika- po alkoholu i narkotykach.
 3. Rodzaje narkotyków które może wykryć kontrola – potencjalne problemy dla pracowników zażywających leki psychotropowe.

 

Nowe obowiązki pracodawców od 23 kwietnia 2022 r., wynikające ustawy  o obronie Ojczyzny:

 1. Udzielanie pracownikowi urlopu bezpłatnego.
 2. Udzielanie zwolnienia od pracy.
 3. Ochrona przed zwolnieniem z pracy.
 4. Dodatkowe świadczenia pieniężne wypłacane przez pracodawcę pracownikom powołanym do służby wojskowej.

Pobierz program szkolenia: 09.03.2023 Prawo Pracy 2023 (Agnieszka Bagieńska Petryka) oferta.pdf

Szczegóły organizacyjne

 

Termin szkolenia: 09.03.2023, godz. 9:30 – 14.00

Cena szkolenia: 349 zł  + 23% VAT/os

 

 

Cena zawiera:

 • dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia,
 • zaświadczenie o ukończonym szkoleniu 
 • autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia).

Sposób zapłaty: faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy do szkoleń online: CLICKMEETING

Każdy uczestnik, dzień przed szkoleniem otrzyma link do platformy webinarowej wraz z instrukcją postępowania. Podczas szkolenia uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje na tablicy oraz mają dostęp do czatu, na którym mogą zadawać pytania. Wymagania techniczne: dostęp do Internetu i komputer z głośnikiem.

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Aby zagwarantować płynny proces rejestracji i organizacji szkolenia, prosimy o podanie bezpośredniego adresu e-mail oraz numeru telefonu osoby zgłaszanej. Dzięki tym danym będziemy w stanie skutecznie się komunikować i sprawnie przekazywać aktualizacje i istotne informacje dotyczące szkolenia.

Rejestracja zamknięta

Pobierz formularz rejestracji: 09.03.2023 Prawo Pracy 2023 (Agnieszka Bagieńska Petryka) formularz.pdf


OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube