facebook events

Szkolenia dotyczące podatku akcyzowego są bardzo ważne dla księgowych, którzy muszą znać zasady rozliczania tego podatku oraz szczególne procedury jego poboru. Podatek akcyzowy jest podatkiem pośrednim i dotyczy tylko niektórych wyrobów, takich jak alkohol, wyroby tytoniowe, oleje opałowe, benzyna, gaz płynny oraz niektóre produkty energetyczne. Podczas szkoleń uczestnicy dowiedzą się, jakie czynności podlegają opodatkowaniu akcyzą, takie jak produkcja wyrobów akcyzowych, import wyrobów akcyzowych, nabycie wewnątrzwspólnotowe wyrobów akcyzowych, ubytki wyrobów akcyzowych, czy użycie wyrobów akcyzowych objętych zwolnieniem od akcyzy ze względu na ich przeznaczenie albo określoną stawką akcyzy związaną z ich przeznaczeniem, niezgodne z tym przeznaczeniem.

Szkoleniapodatku akcyzowego pozwalają na poznanie ryzyk związanych z tym podatkiem, takich jak możliwość powstania zaległości podatkowych. Pracując w firmie produkującej energię elektryczną, napoje alkoholowe czy wyroby tytoniowe, księgowy musi znać podstawowe zasady rozliczania podatku akcyzowego.

W trakcie szkoleń uczestnicy zdobędą wiedzę na temat podstawowych zasad rozliczania podatku akcyzowego, poznają szczegółowe procedury jego poboru oraz nauczą się unikania ryzyka powstania zaległości podatkowych. Szkolenia z akcyzy są zalecane dla księgowych, którzy pracują w firmach produkujących wyroby akcyzowe lub importujące je do Polski, aby zapewnić dokładność i poprawność rozliczeń podatkowych.

Korzyści ze szkoleń z podatku akcyzowego:

  • kompleksowe i wyczerpujące omówienie modelu opodatkowania
  • przygotowanie do wdrożenia zmian w firmie
  • praktyczne przykłady i wskazówki
  • zrozumiały język
  • maksymalnie interaktywna formuła

Nasze szkolenia:

 

Data rozpoczęcia
Szkolenie
Miasto
Trener
Dodatkowe informacje
Brak szkoleń

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenia z akcyzy?

Prowadzimy jedno lub kilkudniowe szkolenia w dogodnej formie – stacjonarnie, na wyjazdach lub przez internet. Zapewnia to największą elastyczność dla naszych klientów. Posiadamy także wykwalifikowaną i bardzo doświadczoną kadrę dydaktyczną, potrafiącą przekazać wiedzę i, co ważniejsze, umiejętność skorzystania z nowych informacji.

Stawiamy przede wszystkim na praktyczną stronę szkoleń. Dlatego nasze szkolenia składają się przede wszystkim z ćwiczeń. Dodatkowe sesje pytań i dyskusji pomagają w lepszym zrozumieniu zagadnień prawnych oraz wyjaśnieniu wszystkich niejasności.

Gdzie organizowane są szkolenia z podatku akcyzowego

W naszej ofercie dostępne są trzy sposoby przeprowadzenia zajęć:

•        stacjonarne szkolenie zamknięte i otwarte z zakresu kodeksu pracy organizowane w rożnych miasta polski.

  • Kraków
  • Katowice
  • Rzeszów
  • Warszawa
  • Wrocław

•        wyjazdowe zajęcia, organizowane we wskazanym przez Ciebie miejscu. Doskonała okazja, by poznać nowe regiony kraju i jednocześnie poznać nowe przepisy obowiązujące pracodawców w zakresie pracy,

•        szkolenia z podatku akcyzowego online, w formie webinariów. Bardzo elastyczna forma dostępna z każdego miejsca w Polsce, a nawet na świecie. Oszczędności związane z brakiem dojazdu oraz noclegu wykorzystać można na zakup kolejnych, ciekawych szkoleń.

W zależności od ilości omawianego materiału szkolenie może trwać jeden lub kilka dni.

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube