Szkolenie online: Fotowoltaika u podatnika. Prawa i obowiązki w zakresie VAT, CIT/PIT, akcyzy i podatku od nieruchomości. Stan prawny marzec 2024.

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: tel.: (12) 66-15-335, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fOTOWLTAIKA

Prelegent: Mirosław Siwiński - Partner w Advicero Nexia. Doradca podatkowy oraz radca prawny
z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego I jest corocznie wyróżniany jako rekomendowany specjalista w Podatku Akcyzowym w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych, czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Mirosław posiada również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Posiada też rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy.

Termin: 05.03.2024

Godziny: 10:00 - 12:30

Pakiet standard: 389 zł + 23% VAT/os.

Pakiet premium: 449 zł + 23% VAT/os.

Pakiet standard obejmuje: szkolenie online na żywo, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia), imienne zaświadczenie o odbyciu kursu.

Pakiet premium obejmuje: szkolenie online na żywo + dostęp do nagrania na okres 5 dni, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia), imienne zaświadczenie o odbyciu kursu.

Program szkolenia

 1. VAT w OZE
  • Elektryczność a VAT
  • VAT w rozliczeniu net meteringu i net-bilingu
  • VAT od sprzedaży energii?
 2. Akcyza w OZE
  • Kiedy akcyza w OZE?
  • Akcyza w rozliczeniu net meteringu, net bilingu
  • Kiedy akcyza należne od sprzedaży energii?
   • Odprzedaż energii najemcom z akcyzą
   • Ładowanie pojazdów z akcyzą
 1. CIT/PIT
  • OZE jako odrębny środek trwały lub ulepszenie
  • Stawki i sposoby amortyzacji?
   • Księgowanie amortyzacji środków trwałych
   • Księgowanie faktur wystawionych w systemie net-meteringu
   • Księgowanie wystawionych faktur dokumentujących odprzedaż energii elektrycznej najemcom
   • Księgowanie faktur wystawionych w systemie net-billingu i depozyt prosumencki
   • Księgowanie opłat ujętych na fakturze
 1. Panele fotowoltaiczne a podatek od nieruchomości
  • Zakres opodatkowania
  • Od czego liczymy - podstawa
  • Zwolnienie z podatku
 2. Wynajem i leasing fotowoltaiki na rzecz przedsiębiorcy
  • Amortyzacja?
  • Na kim i kiedy ciąży VAT?
  • Ryzyka akcyzowe
 1. Podatek od nieruchomości przy wynajmie instalacji - problemy praktyczne
 2. Pytania i odpowiedzi

Pobierz program szkolenia: 05.03.2024 fotowoltaika oferta.pdf

Szczegóły organizacyjne

Termin: 05.03.2024

Pakiet standard: 389 zł + 23% VAT/os.

Pakiet premium: 449 zł + 23% VAT/os.

Pakiet standard obejmuje: szkolenie online na żywo, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia), imienne zaświadczenie o odbyciu kursu.

Pakiet premium obejmuje: szkolenie online na żywo + dostęp do nagrania na okres 5 dni, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia), imienne zaświadczenie o odbyciu kursu.

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Aby zagwarantować płynny proces rejestracji i organizacji szkolenia, prosimy o podanie bezpośredniego adresu e-mail oraz numeru telefonu osoby zgłaszanej. Dzięki tym danym będziemy w stanie skutecznie się komunikować i sprawnie przekazywać aktualizacje i istotne informacje dotyczące szkolenia.

Rejestracja kończy się 2024-03-05 10:00
Faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia. Przesłanie formularza zgłoszeniowego na szkolenie jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją powyższych warunków.

Pobierz formularz rejestracji: 05.03.2024 fotowoltaika formularz.pdf


OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube