Szkolenie online: Rozliczanie eksploatacji OZE – księgowanie, CIT, akcyza i VAT

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: tel.: (12) 66-15-335, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kopia baner do maila szablon

Prelegenci: 

Mirosław Siwiński - Partner w Advicero Nexia. Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego I jest corocznie wyróżniany jako rekomendowany specjalista w Podatku Akcyzowym w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się szczególnie w zagadnieniach dotyczących podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, podatków dochodowych, czy przeprowadzaniu analizy podatkowej. Mirosław posiada również doświadczenie w zagadnieniach z pogranicza prawa cywilnego i podatkowego oraz postępowaniach przed organami podatkowymi, sądami administracyjnymi, a także Trybunałem Sprawiedliwości UE. Zajmuje się również sporządzaniem opinii i pism procesowych z zakresu prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotacji oświatowych i transportu drogowego. Posiada też rozległe doświadczenie procesowe w sprawach ubezpieczeń społecznych, cywilnych i prawa pracy.

Aneta Bugalska - Pełni funkcję Accounting & Payroll Partnera w Advicero Nexia. Posiada licencję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2000 r. W ciągu swej kariery zawodowej współpracowała z międzynarodowymi firmami konsultingowymi. Specjalizuje się w księgowości spółek międzynarodowych, ma bogate doświadczenie w zakresie podatków, rachunkowości oraz raportowania zarówno według przepisów polskich jaki i MSR oraz US GAAPS. Brała udział w wielu projektach w zakresie przekształceń podmiotów gospodarczych (m.in. fuzje, przejęcia, likwidacje), optymalizacji podatkowych, odtwarzania ksiąg rachunkowych, czy też korekt podatkowych. Doradza w zakresie bieżącego funkcjonowania spółek handlowych, usługowych czy produkcyjnych. W Advicero Nexia nadzoruje pracę Działu Księgowego. Ukończyła Uniwersytet Warszawski uzyskując tytuł magistra rachunkowości i finansów. Doradza w języku polskim i angielskim

Termin: 23.08.2023

Godziny: 10:00 – 13:00

Cena: 399zł (cena ostateczna)   

✔ Cena zawiera:

  • dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia,
  • zaświadczenie o ukończonym szkoleniu 
  • autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia).

Program szkolenia

Program szkolenia:

1. Sprzedaż energii elektrycznej przez producenta – odmienna kwalifikacja na potrzeby VAT i księgowania sprzedaży.

2. Zakup energii przez podmiot gospodarczy.

    - Księgowanie zakupu przez nie producenta

    - Prosument gospodarczy w systemie net meteringu

    - Prosument gospodarczy w systemie net bilingu

3. Fotowoltaika a faktura od zakładu energetycznego

4. Kiedy prosument musi naliczyć akcyzę?

5. Akcyza na fakturze sprzedażowej?

6. Rozliczenie akcyzy z faktury zakupowej

    - Akcyza w koszcie i VAT

    - Zwrot akcyzy – możliwe przypadki

Pobierz program szkolenia: 23.08.2023 Rozliczanie OZE oferta.pdf

Szczegóły organizacyjne

Termin: 23.08.2023

Godziny: 10:00 – 13:00

Cena: 399zł (cena ostateczna)   

✔ Cena zawiera:

  • dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia,
  • zaświadczenie o ukończonym szkoleniu 
  • autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia).

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Aby zagwarantować płynny proces rejestracji i organizacji szkolenia, prosimy o podanie bezpośredniego adresu e-mail oraz numeru telefonu osoby zgłaszanej. Dzięki tym danym będziemy w stanie skutecznie się komunikować i sprawnie przekazywać aktualizacje i istotne informacje dotyczące szkolenia.

Rejestracja zamknięta

Pobierz formularz rejestracji: 23.08.2023 Rozliczanie OZE formularz.pdf


Inne szkolenia tego prowadzącego:

Brak szkoleń

Kliknij tutaj żeby zobaczyć więcej szkoleń.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube