background

Webinary - szkolenia online

Flat View
W roku
Widok miesiąca
W miesiącu
Weekly View
W tygodniu
Daily View
Według dnia
Search
Szukaj

WEBINAR (szkolenie OnLine): REWOLUCYJNE ZMIANY W CIT I PIT W 2021 ROKU

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: tel.: (12) 66-15-335, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Celem szkolenia jest przedstawienie zmian w przepisach ustaw o podatkach dochodowych (CIT, PIT, Ryczałt), które mają wejść w życie od 1 stycznia 2021 roku.

 

 1. Estoński CIT – podstawowe założenia nowej formy opodatkowania.
 2. Podwyższenie limitu przychodów uprawniającego do stosowania 9% stawki CIT.
 3. Stawki amortyzacyjne – nowe ograniczenia w możliwości stosowania obniżonych i podwyższonych stawek amortyzacyjnych dla poszczególnych środków trwałych, m. in. gdy dochody podlegają zwolnieniu od podatku.
 4. Zmiana definicji „używanego” środka trwałego – ograniczenie możliwości stosowania indywidualnych (podwyższonych/obniżonych) stawek amortyzacyjnych dla środków trwałych używanych dłużej niż 60 miesięcy.
 5. Obowiązek rozpoznania przychodu dla spółki w momencie podziału pomiędzy wspólników (akcjonariuszy) majątku likwidowanej spółki.
 6. Zwolnienie z podatku od przychodów z budynków do czasu odwołania stanu epidemii.
 7. Spółka nieruchomościowa – nowa kategoria podatnika na gruncie CIT.
 8. Ograniczenia w możliwości rozliczania strat w przypadku restrukturyzacji.
 9. Obowiązek informowania o realizowanych strategiach podatkowych przez duże podmioty.
 10. Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych:
 11. Podwyższenie limitu przychodów uprawniającego do stosowania ryczałtu.
 12. Podwyższenie limitu uprawniającego do kwartalnego rozliczenia ryczałtu.
 13. Rozszerzenie katalogu podmiotów uprawnionych do stosowania ryczałtu.
 14. Zmiana stawek ryczałtu.
 15. 50% K.U.P. dla honorarium autorskiego – interpretacja ogólna MF z 15.09.2020 r.
 16. Zryczałtowany przychód z tyt. używania samochodu służbowego do celów prywatnych pracownika – interpretacja ogólna MF z 11.09.2020 r.
 17. Najnowsze orzecznictwo Dyrektora KIS, WSA i NSA w zakresie przychodów i kosztów firmowych.

 

WEBINAR OBEJMUJE MODUŁ PYTAŃ I ODPOWIEDZI!

 

Prelegent: Kacper Sołoniewicz - adwokat, doradca podatkowy. Partner w kancelarii BLH Lenczewski, Sołoniewicz, Szlawski Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska. Specjalizuje się w prawie podatkowym, w szczególności podatkach CIT i PIT, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym i karnym gospodarczym. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów gospodarczych z udziałem jednostek samorządu terytorialnego i Skarbu Państwa. Autor wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego. Prelegent na szkoleniach z zakresu prawa podatkowego, prawa handlowego oraz prawa karnego skarbowego. Wykładowca w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

 

01.12.2020, godz. 9.00 – 14.00

CENA SZKOLENIA : 329,00 zł + 23% VAT/os.

Cena zawiera: dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia, autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia), imienny certyfikat ukończenia (wysłany pocztą tradycyjną po szkoleniu). Sposób zapłaty: faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia.

 

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy do szkoleń online: CLICKMEETING

 

Każdy uczestnik, dzień przed szkoleniem otrzyma link do platformy webinarowej wraz z instrukcją postępowania. Podczas szkolenia uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje na tablicy oraz mają dostęp do czatu, na którym mogą zadawać pytania. Wymagania techniczne: dostęp do Internetu i komputer z głośnikiem.

 
Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Rejestracja konczy się 2020-12-01 09:00
Zgłoszeni uczestnicy: 6
Faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu. Imienny certyfikat uczestnictwa wraz z oryginałem faktury zostaną wysłane pocztą. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia. Przesłanie formularza zgłoszeniowego na szkolenie jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją powyższych warunków.

Cofnij

szkol sl finansowo ksiegowych