background

podatek

 • Co dalej z projektem ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej

  podatek od sprzedaży detalicznej

  Ministerstwo Finansów publikuje nowy projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Informuje również jak będą wyglądały dalsze prace nad tym dokumentem.

 • Obejrzyj spot i nie daj się zrobić w słupa

  nie daj się zrobić w słupa

   

  Kontrola Skarbowa notuje coraz więcej dramatów osób bezwiednie wciągniętych do zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. W całym kraju coraz więcej osób kuszonych jest z pozoru atrakcyjnymi propozycjami. Zazwyczaj kuszeni są ludzie ubodzy, w potrzebie, poszukujący dorywczej lub stałej pracy. Jeden nierozważny krok zdewastował niejedno życie. Kampania „Nie daj się zrobić w słupa" ma uchronić kolejne tysiące osób przed wplątaniem się w świat przestępców i gigantyczne zobowiązania wobec fiskusa.

 • Sprawdź, czy twój kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT

  Sprawdź, czy twój kontrahent jest podatnikiem VAT

  Od 26 czerwca br. podatnicy mogą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT.

 • Szkolenie pracowników, a podatek VAT

  Szkolenie pracowników a podatek VAT

   Szybko zmieniająca się na rynku sytuacja sprawia, że konieczne jest doszkalanie pracowników. Swoje kwalifikacje zawodowe mogą oni podnosić udając się na specjalistyczne kursy i szkolenia, których finansowanie coraz częściej staje się wydatkiem ponoszonym przez firmę zatrudniającą takie osoby. Czy koszty związane ze szkoleniem pracowników mogą zostać odliczone od podatku?

 • Usługi szkoleniowe zwolnione z podatku VAT

  szkolenia zwolnione z podatku VAT

  Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące zwolnienia od podatku VAT przysparzają wiele problemów płatnikom, również jeśli chodzi o usługi szkoleniowe. Organizacje, które je oferują, muszą każdorazowo ustalić, czy w stosunku do konkretnego uczestnika kursu powinny zastosować stawkę 23%, czy też mogą skorzystać ze zwolnienia od podatku VAT.

szkol sl finansowo ksiegowych