Szkolenie online: Zasady udzielania pomocy de minimis w formie dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: 12 66-15-335, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pomoc de minimis 2

Grupa docelowa: szkolenie skierowane w szczególności do pracowników administracji samorządowej, odpowiedzialnych za przeprowadzanie postępowań w zakresie udzielania dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, ale również do skarbników jednostek samorządu terytorialnego, radców prawnych, audytorów i kontrolerów wewnętrznych oraz wszystkich osób zainteresowanych prawem pomocy publicznej, chcących poznać zasady i mechanizmy udzielania dotacji w formie pomocy de minimis na szczeblu lokalnym.

Prowadzący: członek kolegium RIO, długoletni pracownik jednostki samorządu terytorialnego, praktyk z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu przepisów prawa pomocy publicznej i przeprowadzaniu postępowań w sprawie udzielania pomocy publicznej w różnych formach.

Termin: 14.12.2023, godz. 11:00 – 13:00
Koszt uczestnictwa: 299 zł – cena ostateczna

Cena obejmuje:
✓ szkolenie online na żywo z modułem pytań i odpowiedzi
✓ autorskie materiały szkoleniowe (w formie elektronicznej)
✓ imienne zaświadczenie uczestnictwa

Program szkolenia

1. Przepisy unijne i krajowe regulujące pomoc publiczną oraz pomoc de minimis.
2. Rodzaje pomocy de minimis, limity, kumulacja.
3. Programy pomocy de minimis podejmowane na podstawie krajowych przepisów ustrojowych.
4. Tworzenie programu pomocowego przewidującego udzielanie pomocy de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie:
- przykładowe zapisy,
- obowiązki proceduralne przed podjęciem programu pomocowego.
5. Procedura udzielania pomocy:
- zakres informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie,
- weryfikacja limitu pomocy de minimis wykorzystanego przez podmiot ubiegający się o pomoc, korzystanie z bazy Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP) prowadzonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
- weryfikacja limitu pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie wykorzystanego przez podmiot ubiegający się o pomoc oraz wysokości wykorzystanego krajowego limitu skumulowanej kwoty pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie, korzystanie z Systemu Rejestracji Pomocy Publicznej prowadzonego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- obliczanie wartości pomocy,
- obowiązek wydania zaświadczenia o pomocy de minimis oraz zaświadczenia o pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie – elementy, termin wydania, korekta.
6. Zasady dotyczące sprawozdawczości:
- terminy przekazywania sprawozdań o udzielonej pomocy bądź informacji o nieudzieleniu pomocy – SHRIMP i SRPP,
- sporządzanie wykazów, o których mowa w art. 37 ust. 1 pkt lit. f – g ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.
7. Zmiany w zakresie udzielania pomocy de minimis planowane od 2024 r.

Pobierz program szkolenia: Pomoc de minimis (program).pdf

Szczegóły organizacyjne

Termin: 14.12.2023, godz. 11:00 – 13:00
Koszt uczestnictwa: 299 zł – cena ostateczna

Cena obejmuje:
szkolenie online na żywo z modułem pytań i odpowiedzi
autorskie materiały szkoleniowe (w formie elektronicznej)
imienne zaświadczenie uczestnictwa

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Aby zagwarantować płynny proces rejestracji i organizacji szkolenia, prosimy o podanie bezpośredniego adresu e-mail oraz numeru telefonu osoby zgłaszanej. Dzięki tym danym będziemy w stanie skutecznie się komunikować i sprawnie przekazywać aktualizacje i istotne informacje dotyczące szkolenia.

Rejestracja kończy się 2023-12-14 00:00
Faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia. Przesłanie formularza zgłoszeniowego na szkolenie jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją powyższych warunków.

Pobierz formularz rejestracji: Pomoc de minimis (formularz).pdf


Inne szkolenia tego prowadzącego:

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube