2-dniowy kurs online: Podatek CIT od podstaw w spółdzielniach mieszkaniowych

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; (12) 66-15-335 (336)

Prelegent: Emilia Kozień - wieloletni pracownik aparatu skarbowego, biegły rewident, doradca podatkowy, specjalista w zakresie podatku dochodowego oraz rachunkowości w spółdzielczości mieszkaniowej, wykładowca współpracujący z naszą Firmą od początku jej istnienia, cieszący się nieustającym uznaniem uczestników naszych szkoleń w tym służb finansowo-księgowych spółdzielni mieszkaniowych, autor już ponad tysiąca szkoleń otwartych i wielu zamkniętych

Termin: 03 oraz 04.10.2023, 9.00 – 15.00

Cena: 899 zł cena ostateczna!

 

Program szkolenia

CZĘŚĆ I

1. Podstawowe pojęcia w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych; przychody, koszty uzyskania przychodów, dochód jako przedmiot opodatkowania, strata podatkowa, rok podatkowy.

2. Rachunkowość jednostki jako podstawa rozliczeń podatkowych; ogólne zasady konstrukcji rachunku podatkowego u podatnika CIT.

3. Obowiązek przesyłania ksiąg rachunkowych (JPK_KR) do urzędu skarbowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

4. Obowiązki  podatników, u których część dochodów jest warunkowo zwolniona z podatku, a część opodatkowana.

5. Zasoby mieszkaniowe w świetle interpretacji podatkowych i orzecznictwa sądów, a zasoby mieszkaniowe wg ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych; istotne rozbieżności przyczyną popełnianych błędów.

6. Przychody według ustawy o rachunkowości, a przychody podatkowe - cechy wspólne i rozbieżności; moment powstania przychodu; usługi o charakterze ciągłym, przychody z nieodpłatnych świadczeń.

7. Korekty przychodów (faktury korygujące i inne dokumenty korygujące przychody) – ujęcie bilansowe i podatkowe.

8. Zaliczki na media i rozliczenia roczne, a przychody podatkowe; wpływ rozliczeń na wynik finansowy oraz dochód do opodatkowania.

9. Przychody ujmowane w księgach rachunkowych funduszowo; szczególna rola funduszu remontowego w rozliczeniach finansowych spółdzielni mieszkaniowej, a skutki podatkowe.

10. Dotacje i dofinansowania w księgach rachunkowych spółdzielni mieszkaniowej i w rachunku podatkowym.

11. Pozostałe przychody operacyjne i finansowe (odszkodowania, darowizny, umorzenie zobowiązań, świadectwa efektywności energetycznej, odsetki); ujęcie bilansowe i podatkowe.

12. Przychody i koszty działalności społeczno-wychowawczej w rachunku podatkowym.

13. Kwalifikacja podatkowa przychodów uzyskiwanych przez spółdzielnię mieszkaniową – obowiązkowy podział na przychody z gzm i z działalności opodatkowanej.

14. Szczególne zasady ustalania podatku dochodowego od budynków (od powierzchni wynajmowanych); przykłady praktyczne.

CZĘŚĆ II

1. Zasady potrącania kosztów uzyskania przychodów bezpośrednio i pośrednio związanych z przychodami.

2. Moment potrącenia kosztów, koszty na przełomie roku, korekty kosztów bilansowych i podatkowych.

3. Rozliczanie kosztów uzyskania przychodów w spółdzielni mieszkaniowej na działalność opodatkowaną i zwolnioną z podatku.

4. Obszary powstawania wydatków nie uznawanych za koszty podatkowe z uwzględnieniem specyfiki spółdzielni mieszkaniowej.

5. Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne w spółdzielni mieszkaniowej; wydatki na nabycie; źródła finansowania, amortyzacja bilansowa i podatkowa.

6. Fundusz remontowy w spółdzielniach mieszkaniowych; zakres finansowania wydatków, odpisy na fundusz jako koszt podatkowy.

7. Należności przedawnione, umorzone, nieściągalne, odpisy aktualizujące należności; ujęcie rachunkowe i skutki podatkowe.

8. Wynagrodzenia i składki ZUS jako koszty uzyskania przychodów; moment potrącenia kosztów dla różnych rodzajów wynagrodzeń.

9. Ustalenie podstawy opodatkowania; dochody wolne od podatku; odliczenia; strata na gzm w rachunku podatkowym.

10. Sankcje i ulgi za złe długi w rozliczeniu podatku dochodowego.

11. Kto ma prawo korzystać z obniżonej 9% stawki podatku CIT.

12. Zaliczkowe płatności podatku w ciągu roku ustalane na zasadach ogólnych oraz w formie uproszczonej.

13. Warunkowy charakter zwolnień przedmiotowych; dochód z gzm wydatkowany na inne cele niż statutowe, powodujący powstanie odrębnego zobowiązania i podatkowego.

14. Przykładowe rozliczenie roczne podatku CIT w spółdzielni mieszkaniowej.

15. Pytania i odpowiedzi.

 

 

Pobierz program szkolenia: 3,4.10.23 Kurs CIT od podstaw oferta.pdf

Szczegóły organizacyjne

Prelegent: Emilia Kozień - wieloletni pracownik aparatu skarbowego, biegły rewident, doradca podatkowy, specjalista w zakresie podatku dochodowego oraz rachunkowości w spółdzielczości mieszkaniowej, wykładowca współpracujący z naszą Firmą od początku jej istnienia, cieszący się nieustającym uznaniem uczestników naszych szkoleń w tym służb finansowo-księgowych spółdzielni mieszkaniowych, autor już ponad tysiąca szkoleń otwartych i wielu zamkniętych

Termin: 03 oraz 04.10.2023, 9.00 – 15.00

Cena: 899 zł cena ostateczna!

 

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Aby zagwarantować płynny proces rejestracji i organizacji szkolenia, prosimy o podanie bezpośredniego adresu e-mail oraz numeru telefonu osoby zgłaszanej. Dzięki tym danym będziemy w stanie skutecznie się komunikować i sprawnie przekazywać aktualizacje i istotne informacje dotyczące szkolenia.

Rejestracja kończy się 2023-10-03 09:00
Wpłaty za uczestnictwo w szkoleniu należy dokonać po otrzymaniu faktury VAT od Organizatora. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia. Przesłanie formularza zgłoszeniowego na szkolenie jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją powyższych warunków.

Pobierz formularz rejestracji: 3,4.10.23 Kurs CIT od podstaw formularz .pdf


Inne szkolenia tego prowadzącego:


Kliknij tutaj żeby zobaczyć więcej szkoleń.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube