Szkolenie online: Nowe obowiązki dla Spółdzielni Mieszkaniowych dotyczące energii cieplnej – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Miejsce szkolenia:Kontakt z nami: tel: 12-661-53-35 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

zapraszamy na zupełnie nowe szkolenie prowadzone przez 2 prelegentów Jarosława Lizut oraz Tomasza Bazgę, dysponujących doskonałym warsztatem trenerskim jak i bogatym doświadczeniem praktycznym.  Webinar przygotowany jest w oparciu o obowiązujące przepisy prawne i nowelizacje ustaw. Biorąc udział w tej nietypowej formule wydarzenia, uzyskasz odpowiedzi na najczęściej zadawane  pytania, dotyczące problemów nurtujących Spółdzielnie Mieszkaniowe, związanych z energetyką cieplną

Prelegenci:
✴️  Mgr inż. Jarosław Lizut jest specjalistą w zakresie instalacji grzewczych i sieci cieplnych. Jest rzeczoznawcą PZITS – instalacje c.o. i sieci cieplne, biegłym sądowym w zakresie rozliczania mediów, posiada uprawnienia budowlane w branży instalacyjnej, ukończył studia podyplomowe w kierunku wykonywania audytów energetycznych i świadectw charakterystyki energetycznej. Jest wpisany na listę ministerialną osób mogących wykonywać świadectwa energetyczne oraz okresowe kontrole instalacji c.o. i wentylacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe – pracował w PECieplnej, wiodącej firmie rozliczeniowej na stanowiskach managerskich a obecnie w spółdzielni mieszkaniowej w pionie technicznym.

✴️  Tomasz Bazga od 16 lat związany z branżą Zarządzania Nieruchomościami zarówno mieszkaniowymi jak i komercyjnymi. Przez 11 lat prowadził firmę rozliczeniową – lidera na rynku. Konsultant dla Zarządów w obszarze procesów zarządzania przedsiębiorstwem. Uczestniczył w pracach ustawodawczych i konsultacjach ministerialnych w obszarze rozliczania mediów. Obecnie jako Dyrektor Handlowy w firmie UNISOFT wspiera Zarządców Nieruchomości systemami informatycznymi do zarządzania między innymi Spółdzielnią Mieszkaniową czy Wspólnotą Mieszkaniową. Współautor rozwiązań informatycznych wypełniających ostatnie zmiany wprowadzone przez Ministra Klimatu i Środowiska.

Termin: 06.06.2023
Godz.: 9:00 – 11:30 /12.00 w zależności od ilości pytań
Cena: 299 zł (cena ostateczna!) 

 Program szkolenia

1. Nowe obowiązki dla Spółdzielni i Zarządców w związku z Ustawą z dnia 7 października 2022 r. o zmianie ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy Prawo budowlane.

a. obowiązki związane z wykonywaniem świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali,
b. obowiązkowa kontrola systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji.

2. Rozliczenia kosztów c.o. i c.w.u. w związku z wejściem w życie Rozporządzenia MKiŚ w dniu 07.12.2021 r.

a. zmiany w regulaminach rozliczeń,
b. w budynkach z podzielnikami obowiązek wyznaczenia min. i maks. kosztu ogrzewania,
c. obowiązek informacyjny,
d. analizy techniczno-ekonomiczne dla budynków nieopomiarowanych.

3. "Ustawa z dnia 8 lutego 2023 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw oraz niektórych innych ustaw." - wpływ nowelizacji ustawy o maksymalnych cenach ciepła na działalność Spółdzielni oraz Zarządców.

4. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.

Pobierz program szkolenia: 06.06.23 Nowe obowiazki dla SM.pdf

Szczegóły organizacyjne

Webinar obejmuje moduł pytań i odpowiedzi!

Termin: 06.06.2023
godz. 9:00 – 11:30 (12:00)
Cena: 299 zł (cena ostateczna!) 

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy do szkoleń online: MYOWNCONFERENCE

Więcej szczegółów do pobrania w ulotce.

✔ Cena zawiera:

  • dostęp do platformy w czasie realizacji szkolenia,
  • zaświadczenie o ukończonym szkoleniu 
  • autorskie materiały szkoleniowe (w formie pdf – przesłane mailem w dniu szkolenia).

✔ Sposób zapłaty:

  • faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu.

Każdy uczestnik, dzień przed szkoleniem otrzyma link do platformy webinarowej wraz z instrukcją postępowania. Podczas szkolenia uczestnicy widzą prelegenta, prezentacje na tablicy oraz mają dostęp do czatu, na którym mogą zadawać pytania. Wymagania techniczne: dostęp do Internetu i komputer z głośnikiem.

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

Rejestracja kończy się 2023-06-06 09:00
Faktura z 7-dniowym terminem zapłaty zostanie wysłana na podany w zgłoszeniu adres e-mail po szkoleniu. Zgłaszającemu udział w szkoleniu przysługuje prawo do bezpłatnej rezygnacji nie później niż na 3 dni robocze przed terminem szkolenia. Przesłanie formularza zgłoszeniowego na szkolenie jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się oraz akceptacją powyższych warunków.

Pobierz formularz rejestracji: formularz.pdf


OPINIE UCZESTNIKÓW

Nie odpowiada Ci termin tego szkolenia, zapisz się na listę oczekujących na kolejny termin!

Podaj poprawny e-email

Pola oznaczone gwiazdką* są wymagane

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków
tel. (12) 66-15-335
Fax: (12) 62-69-200
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP: 945-20-17-156