facebook events

Już wkrótce odbędzie się wyjątkowe szkolenie skierowane do pracowników spółdzielni mieszkaniowych, mające na celu doskonalenie umiejętności w zakresie rozliczania podatku VAT.

12.07 Kraków, 15.07 Katowice oraz 17.07 Poznań odbędzie się specjalistyczne szkolenie dotyczące rozliczania podatku VAT w spółdzielniach mieszkaniowych. Wydarzenie, organizowane przez Europejskie Centrum Edukacji, skierowane jest zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych w tematyce podatkowej. Szkolenie poprowadzi doświadczona ekspertka, Pani Renata Marek, która od ponad 20 lat zajmuje się edukacją i doradztwem w zakresie VAT.

Błędy i nieprawidłowości w wykazywaniu sprzedaży w JPK VAT

Podczas szkolenia omówione zostaną najczęściej popełniane błędy w wykazywaniu sprzedaży w rozliczeniu JPK VAT. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak prawidłowo wykazywać wydatki finansowane z funduszu prewencyjnego, jak rozliczać odszkodowania obciążone VAT oraz w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy przy otrzymaniu wadium. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące momentu wykazywania sprzedaży nieruchomości, a także właściwego rozliczania najmu miejsc parkingowych, piwnic i schowków.

Błędy i nieprawidłowości w wykazywaniu zakupów w JPK VAT

Druga część szkolenia skupi się na błędach i nieprawidłowościach w wykazywaniu zakupów w rozliczeniu JPK VAT. Ekspertka omówi podstawowe zasady odliczania VAT oraz wytyczne dotyczące należytej staranności. Uczestnicy dowiedzą się, jak odliczać VAT od zakupów artykułów spożywczych do sekretariatu, usług interwencyjnych oraz jak postępować w przypadku duplikatów faktur. Pani Renata Marek przedstawi również sposoby na prawidłowe odliczanie VAT z faktur niezapłaconych i korygujących.

Dlaczego warto wziąć udział?

Szkolenie to doskonała okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego rozliczania podatku VAT w spółdzielniach mieszkaniowych. Uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytań ekspertce oraz wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży. Dzięki szczegółowemu omówieniu rzeczywistych przypadków i błędów, uczestnicy zyskają pewność w codziennej pracy i będą mogli uniknąć potencjalnych problemów z rozliczeniami VAT.

Nie przegap okazji na zdobycie cennej wiedzy i doświadczenia od najlepszych specjalistów w dziedzinie podatku VAT. Zarejestruj się już dziś i dołącz do grona profesjonalistów, którzy dbają o prawidłowe i efektywne rozliczanie podatków w swoich spółdzielniach mieszkaniowych.

Program Szkolenia: Podatek VAT 2024 w Spółdzielniach Mieszkaniowych. Błędy w rozliczaniu podatku VAT w Spółdzielniach Mieszkaniowych na czym polegają i jak ich uniknąć

Błędy i nieprawidłowości w wykazywaniu sprzedaży w rozliczeniu JPK VAT

 1. Wydatki finansowane z funduszu prewencyjnego – Jak prawidłowo wykazywać sprzedaż?
 2. Odszkodowania – Które należy obciążyć VAT?
 3. Zwrot podatku od nieruchomości – Z VAT czy bez?
 4. Kaucja przy najmie – Czy zawsze poza VAT?
 5. Otrzymanie wadium – Moment powstania obowiązku w VAT.
 6. Otrzymanie zaliczki przy usługach najmu – Jak prawidłowo rozliczać?
 7. Moment wykazywania sprzedaży nieruchomości – Akt notarialny czy wydanie kluczy?
 8. Wynajem miejsca parkingowego, piwnicy i schowku – Jaka stawka VAT?
 9. Ujmowanie faktur korygujących „in plus” – Do którego okresu?

Błędy i nieprawidłowości w wykazywaniu zakupów w rozliczeniu JPK VAT

 1. Odliczanie podatku VAT – Podstawowe filary i zasady.
 2. Należyta staranność – Wytyczne Ministra Finansów oraz orzecznictwo TSUE i NSA.
 3. Zakup artykułów spożywczych do sekretariatu – Ile odliczyć VAT?
 4. Zakup usług interwencyjnych i ich odsprzedaż na rzecz mieszkańców – Jak odliczać VAT?
 5. Błędy przy odliczaniu z duplikatów faktur – Jak ich unikać?
 6. Odliczanie VAT przez korektę rozliczenia – Kiedy ma zastosowanie?

Prelegent

Szkolenie poprowadzi ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatku VAT, Pani Renata Marek. Jej doświadczenie obejmuje pracę w aparacie skarbowym od 1995 roku, prowadzenie licznych szkoleń, seminariów i warsztatów dla specjalistów z branży.

Cena szkolenia obejmuje materiały szkoleniowe, imienne zaświadczenie uczestnictwa, lunch oraz przerwy kawowe. Płatność przelewem po szkoleniu, z terminem 7 dni na zapłatę.

Jak się zarejestrować?

Aby zgłosić udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na numer 12 62 69 200. Formularz zgłoszeniowy oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Termin szkolenia: 17-07-2024 | Podatek VAT 2024 w Spółdzielniach Mieszkaniowych. Błędy w rozliczaniu podatku VAT w SM. Na czym polegają i jak ich uniknąć. Szkolenie praktyczne

O nas

Nasza firma specjalizuje się w szkoleniach dla różnych podmiotów prawa. Oprócz zagadnień związanych z podatkiem VAT przeprowadzamy szkolenia także z zakresu PDOP, rachunkowości, środków trwałych, PDOF, prawa pracy, a także dla działów kadrowo-płacowych. Jesteśmy elastyczni, reagujemy na potrzeby Klienta, proponując mu możliwie najlepsze rozwiązania. Współpracujemy z zespołem ekspertów w swoich dziedzinach; ich wiedza i doświadczenie to sukces naszych Klientów.

Dane kontaktowe

ul. Pachońskiego 9, 31-223 Kraków NIP: 945-20-17-156
tel. (12) 66-15-335
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adresy do naszych mediów społecznościowych:

Facebook

Linkedin

Youtube